Społeczne Stowarzyszenie Prasoznawcze STOPKA
R E K L A M A
    Zaloguj się
 
Stopka
»
»
»
»
»
»
»
»
»
Książki
Autorzy
Publikuj u nas
Szukaj
Stopnik 2023
Elity polskie
EM / 11:29:32, 04.11.2014 r.   drukowanie
$ $Kolejnym tomem z Serii Glogerowskiej "Stopka" włącza się do dyskusji o polskiej elicie. Grupa ta potrafi wybić się zakresem kompetencji czy wpływów, zyskać zwolenników i jest najlepiej dostosowana do roli przywódczej – tu autorzy artykułów są zgodni. Odmienne jest natomiast ujęcie tematu, od naukowego dyskursu po dowolne interpretacje, często prowokacyjne, karykaturalne, ujmujące rzeczywistośc z przekąsem czy przymrużeniem oka, zwłaszcza gdy mowa o współczesnych elitach rządzących. Obok tytułów "Elity kochane i niekoniecznie", "Elity po polsku; czyli byle kto", można więc znaleźć słowa zachęty, by sięgać do Złotego Wieku, "wołanie o elity" czy próbę odpowiedzi na kluczowe pytanie: "gdzie te elity?".

$ $

Podczas promocji książki – która odbyła się na sesji naukowej 17 października – przemawiali autorzy tomu, nawiązując do szkiców zawartych w książce. Swoimi spostrzeżeniami podzielili się redaktor tomu prof. Janusz Żarnowski (na zdjęciu), prof. Longin Pastusiak, dr Jan Socha, prof. Małgorzata Dajnowicz i prof. Ludwik Malinowski.

Za rok ukaże się dwudziesty jubileuszowy tom Serii Glogerowskiej, zdaniem wielu – serii o Polakach, która służy pogłębianiu znajomości naszego społeczeństwa.

Natalia Kossakowska
Top 5
Sen
Sen
Cena: 30,00 zł
Gen: 0.032s Projekt techniczny i wykonanie serwisu: Tomasz Majewski informacja o cookies