Społeczne Stowarzyszenie Prasoznawcze STOPKA
R E K L A M A
    Zaloguj się
 
Stopka
»
»
»
»
»
»
»
»
»
Książki
Autorzy
Publikuj u nas
Szukaj
Stopnik 2023
CO KOCHAMY?
WCz / 15:32:50, 23.07.2009 r.   drukowanie

$ $ Zakończył się siódmy Międzynarodowy Plener Plastyczny „Stopki”, w br. pod hasłem „Co kochamy?”, z udziałem artystów z Białorusi, Litwy, Rosji, Ukrainy i Polski. Podczas dziesięciodniowego pobytu malarze, rzeźbiarze i graficy szukali inspiracji, zwiedzając Ciechanowiec i Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka, oraz intensywnie pracowali twórczo.
Uczestnicy pleneru spotkali się z wybitnym malarzem Janem Dobkowskim (Dobsonem) – który na jeden dzień przyjechał do Ciechanowca. Urodzony w Łomży, a mieszkający w Warszawie artysta zaprezentował filmy o swojej twórczości i odpowiadał na pytania dotyczące sztuki.
W br. po raz pierwszy do uczestnictwa w plenerze oprócz profesjonalistów „Stopka” zaprosiła także najzdolniejszych studentów akademii sztuk pięknych z kraju (Warszawa, Poznań, Kraków) i zagranicy (z Mińska i Lwowa).
Na zakończenie pleneru, 4 lipca, otwarto wystawę prezentującą plon imprezy. Na wernisażu obecni byli przedstawiciele lokalnych władz samorządowych: burmistrz Ciechanowca – Mirosław Reczko oraz przewodnicząca Rady Miejskiej – Krystyna Olędzka.
Wystawę można oglądać we Dworze Myśliwskim w Muzeum Rolnictwa do 16 sierpnia br.


UCZESTNICY PLENERU


$ $
$ $$ $
Zrealizowano przy wsparciu finansowym
Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego
w Białymstoku

Patronat Marszałka Województwa Podlaskiego
Top 5
Sen
Sen
Cena: 30,00 zł
Gen: 0.032s Projekt techniczny i wykonanie serwisu: Tomasz Majewski informacja o cookies