Społeczne Stowarzyszenie Prasoznawcze STOPKA
R E K L A M A
    Zaloguj się
 
Stopka
»
»
»
»
»
»
»
»
»
Książki
Autorzy
Publikuj u nas
Szukaj
Stopnik 2023
Między wschodem a zachodem - wystawa otwarta
ASz / 10:02:19, 29.10.2013 r.   drukowanie
$$Wystawa po dziesiątym, jubileuszowym plenerze „Stopki”, została otwarta w Galerii Sztuki Współczesnej w Łomży. Na wernisażu obecny był kurator pleneru Andrzej Strumiłło, który mówił o pojęciach wschodu i zachodu, od strony filozofii, duchowości, ale także geografii i polityki. Z Białorusi i Polski (w tym i z Łomży) przybyli autorzy prac: rzeźbiarze – Vladimir Pipin, Adam Tymiński, Igar Zasimovich, malarze – Teresa Adamowska, Stanisław Kędzielawski, Adam D. Kołakowski, Anna Konanava-Hryhalets i Włodzimierz W. Tyc oraz designer Dzmitry Surski i fotografik – Edyta Wittchen-Strumiłło.

Karolina Skłodowska – kierownik Galerii, zaprezentowała znakomicie zaaranżowaną wystawę prac poplenerowych – malarstwa, rzeźby, rysunku. Powiedziała, że coroczne wystawy „Stopki” cieszą się dużym zainteresowaniem zwiedzających.
X Międzynarodowy Plener Plastyczny pt. „Między wschodem a zachodem” w lipcu tego roku gościł w Mielniku nad Bugiem. Inspiracje tym pięknym miejscem widoczne są w wielu eksponowanych pracach.

Wystawę można oglądać do 5 grudnia. Zapraszamy.

Wiesława Czartoryska


Fotorelacja z wernisażu - zdjęcia: Jerzy Chaberek
$$Zrealizowano przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego
Top 5
Sen
Sen
Cena: 30,00 zł
Gen: 0.038s Projekt techniczny i wykonanie serwisu: Tomasz Majewski informacja o cookies