Społeczne Stowarzyszenie Prasoznawcze STOPKA
R E K L A M A
    Zaloguj się
 
Stopka
»
»
»
»
»
»
»
»
»
Książki
Autorzy
Publikuj u nas
Szukaj
Stopnik 2023
"Zmagania dobra ze złem" w Galerii Sztuki Współczesnej w Łomży
SSP STOPKA / 10:54:49, 15.10.2007 r.   drukowanie

Blisko 80 prac malarskich, grafik, rysunków i rzeźb – to artystyczny efekt tegorocznego Międzynarodowego Pleneru Plastycznego „Stopki” w Tykocinie. Prace można oglądać do 26 listopada 2006 roku w salach wystawowych Galerii Sztuki Współczesnej przy ul. Długiej 13 w Łomży.
Spotkanie artystów odbyło się na przełomie czerwca i lipca, a ponad dwudziestu twórców z Polski, Ukrainy i Białorusi zmierzyło się z tematem „Zmagania dobra ze złem”. „Większość prac stanowią rozbudowane kompozycje figuralne i pejzażowe wzbogacone elementami fantazji, groteski i metafory. Są także prace bardziej oszczędne w formie – skonstruowane z syntetycznych znaków swoją siłę wyrazu czerpią z gry światła, kształtów i kolorów” – tymi słowami
Pierwsza wystawa odbyła się we wrześniu w białostockich „Spodkach”. Ekspozycja w Galerii Sztuki Współczesnej miała swój wernisaż w czasie jubileuszowych uroczystości Społecznego Stowarzyszenia Prasoznawczego „Stopka”.
Prace uczestników tykocińskiego pleneru można podziwiać nie tylko w łomżyńskiej galerii, ale także w specjalnie wydanym kalendarzu ściennym na 2007, który pełni rolę katalogu.
Top 5
Sen
Sen
Cena: 30,00 zł
Gen: 0.030s Projekt techniczny i wykonanie serwisu: Tomasz Majewski informacja o cookies