Społeczne Stowarzyszenie Prasoznawcze STOPKA
R E K L A M A
    Zaloguj się
 
Stopka
»
»
»
»
»
»
»
»
»
Książki
Autorzy
Publikuj u nas
Szukaj
Stopnik 2023
Nowogród inspiruje artystów
WCz / 12:02:06, 15.07.2011 r.   drukowanie
Od poniedziałku przebywa w Nowogrodzie ponaddwudziestoosobowa grupa profesjonalnych artystów, malarzy i rzeźbiarzy, z Polski i zagranicy (Litwy, Białorusi, Ukrainy i Rosji). Na nasze zaproszenie uczestniczą w Międzynarodowym Plenerze Plastycznym „Aż do źródeł”, zorganizowanym przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego oraz Urzędu Miejskiego w Nowogrodzie. Kuratorem pleneru jest prof. Andrzej Strumiłło.

Goście zwiedzają Nowogród i okolice, a także pracują twórczo, starając się odpowiedzieć na zadany przez organizatorów temat: „Aż do źródeł”. „Kto chce czystej wody, niech idzie do źródła” – mówi przysłowie, a wieloznaczność słowa „źródło” pozwala na różnorodne spojrzenia i interpretacje artystyczne. W Nowogrodzie artyści szukają tych źródeł najważniejszych i to poszukiwanie ma być artystyczną i intelektualną przygodą. Za motto mogą posłużyć słowa Zbigniewa Herberta: „Płynie się zawsze do źródeł, pod prąd, z prądem płyną śmiecie. I czy się dopłynie, czy nie dopłynie, kształci to, wyrabia mięśnie”.

Plon pleneru zostanie zaprezentowany wieczorem 5 lipca na terenie hotelu „Zbyszko” w Nowogrodzie, a następnie w październiku br. w Galerii Sztuki Współczesnej w Łomży.

Poniżej zdjęcia z wycieczki po Nowogrodzie. Artystów oprowadzał Andrzej Cholewicki z nowogrodzkiego Urzędu Miejskiego.


Top 5
Sen
Sen
Cena: 30,00 zł
Gen: 0.032s Projekt techniczny i wykonanie serwisu: Tomasz Majewski informacja o cookies