Społeczne Stowarzyszenie Prasoznawcze STOPKA
R E K L A M A
    Zaloguj się
 
Stopka
»
»
»
»
»
»
»
»
»
Książki
Autorzy
Publikuj u nas
Szukaj
Stopnik 2023
Nowości wydawnicze "Stopki"
EM / 12:29:58, 14.10.2020 r.   drukowanie
$$ Długie jesienne wieczory to dobry czas, by zaszyć się w domu z interesującą książką. Nakładem Stowarzyszenia "Stopka" ukazały się dwie ważne pozycje. Przygotowane zostały specjalnie w roku okrągłych rocznic historycznych, jak stulecie Bitwy Warszawskiej i trzydziestolecie fenomenu, jakim był Sierpień '80.


Prof. dr hab. Dariusz Rott – recenzent tomu
$$Bolszewicy w polskim dworze to reedycja książki, która była debiutem literackim Izabelli Lutosławskiej-Wolikowskiej, późniejszej pisarki i publicystki. Autorka należała do nieprzeciętnej rodziny. Ojciec Wincenty Lutosławski – filozof, działacz społeczny i polityczny. Matka Sofía Prez Eguia y Casanova de Lutosławski – hiszpańska poetka, pisarka, eseistka, autorka przekładów literatury polskiej i ambasadorka kultury polskiej w Hiszpanii. Kuzyn Witold Lutosławski – słynny kompozytor. Dzięki szczegółowym opisom czytelnicy obserwują różne fale okupacji bolszewickiej w Drozdowie: kawalerii kozackiej, bosej piechoty, sztabu, taborów rosyjskich, szabrujących maruderów. Autorka tworzy niespełna miesięczną relację z walki o przetrwanie, z życia w zamknięciu i strachu.$$ Oblicza solidarności to praca zbiorowa, dwudziesty piąty tom Serii Glogerowskiej, który powstał we współpracy z Instytutem Kultury Regionalnej i Badań Literackich im. Franciszka Karpińskiego w Siedlcach. Redaktorem merytorycznym i autorem wstępu jest dr hab. Włodzimierz Pessel: dzięki ogromnemu, różnorodnemu wkładowi zacnych autorów sympatyzujących z łomżyńską "Stopką", reprezentujących różne ośrodki akademickie, dziedziny wiedzy lub profesje, udało się usytuować książkę w "złotym środku", połowie skali biegnącej od Solidarności (pisanej przez duże "S") do solidarności rozumianej bardziej abstrakcyjnie, w kategoriach idei powszechnej. Książka stała się plonem rozważań dwudziestu dwóch autorów, ich spostrzeżeń i objaśnień tematu zawartego w tytule.

Tom "Oblicza solidarności" jest dostępny w księgarni internetowej "Stopki" , a "Bolszewików w polskim dworze" można nabyć w Muzeum Przyrody – Dworze Lutosławskich w Drozdowie.

NJ
Top 5
Sen
Sen
Cena: 30,00 zł
Gen: 0.030s Projekt techniczny i wykonanie serwisu: Tomasz Majewski informacja o cookies