Społeczne Stowarzyszenie Prasoznawcze STOPKA
R E K L A M A
    Zaloguj się
 
Stopka
»
»
»
»
»
»
»
»
»
Książki
Autorzy
Publikuj u nas
Szukaj
Stopnik 2020
Konferencja i warsztaty „Moc ziół. Tradycja i przyszłość”
SSP STOPKA / 11:21:02, 26.04.2017 r.   drukowanie
Moc ziółDr n. farm. Daniel Modnicki – autor jedynego w Polsce podręcznika do farmakologii dopuszczonego przez Ministra Edukacji Narodowej do kształcenia w zawodzie technika farmacji – gościł 22 kwietnia w Łomży na konferencji ph. „Moc ziół. Tradycja i przyszłość” zorganizowanej przez „Stopkę” i Studium Farmaceutyczne w Łomży. Autor wygłosił prelekcję o poszukiwaniach surowców roślinnych mających zastosowanie w chorobach skóry.
Temat bezpiecznej ochrony przeciwsłonecznej i naturalnych filtrów UV przedstawiła dr n. med. Sylwia Chojnowska, która wykłada w studium „Stopki” farmakognozję i recenzowała tom pierwszy podręcznika. Dr n. biol. Maciej Balcerek, wykładowca z Collegium Medicum przy Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, mówił o działaniu adaptogennym roślin. Cykl wykładów plenarnych zakończył brat Jan z Dukli z klasztoru bonifratrów w Warszawie referatem o ziołolecznictwie.
Około stu słuchaczy, którzy przybyli specjalnie na konferencję ze studium w Kętrzynie, Augustowie, Ciechanowie i Łomży uczestniczyli również w zajęciach warsztatowych, w trakcie których mogli przyjrzeć się m.in. destylacji z parą wodną i powstawaniu naturalnych olejków eterycznych. Wielu uczestników skorzystało z okazji, by zakupić ostatnie egzemplarze Farmakologii dla policealnych szkół farmaceutycznych wydanej przez „Stopkę” i zdobyć dedykację Daniela Modnickiego. Nakład podręcznika wyczerpał się w dniu konferencji.
NK


Wykład zatytułowany „Oswoić słońce – zastosowanie produktów pochodzenia roślinnego” poprowadziła Sylwia Chojnowska

Daniel Modnicki podpisuje egzemplarze podręcznika do farmakologii
Top 5
Oblicza solidarności
Oblicza solidarności
Cena: 30,00 zł
Gen: 0.019s Projekt techniczny i wykonanie serwisu: Tomasz Majewski informacja o cookies